FAQ

 

 •  

  1
  Kompresör ve airbrushlarda garanti süreniz ne kadar?
  Kompresörlerde garanti süremiz 2 yıldır. NOT: Garanti sadece üretim hatalarını kapsar. Sarf malzemelerini, tüketicinin yanlış kullanım kaynaklı ya da taşımada oluşan hasarları kapsamaz.


 •  

  2
  Kompresörüm düzgün çalışmıyor. Sorunu gidermek için ne gibi bilgilere ihtiyacınız var?

  Lütfen sorunun oluşum sürecini de kapsayan detaylı tanımını aşağıdaki bilgileri de ekleyerek olcay@simsekmak.com.tr adresinden bize iletin:

  a. Ünitede problem meydana geldiğinde ne kadar zamandır kullanılıyordu (kaç yaşındaydı)?

  b. Kesintisiz kullanım süresi, kullanım sıklığı, parçanın birlikte kullanıldığı airbrush marka ve modeli.

  c. Ünitenin seri numarası

 •  

  3
  Kompresörümü tamir etmek için yedek parçaya ihtiyacım var. Nereden temin edebilirim?

  Lütfen bizimle iletişime geçin ve aşağıda bize gerekli olacak bilgileri not alıp temin edin.

  a.  Kompresörün model adı
  b.  Seri numarası - seri numarası makinenin altındaki voltaj çıkartmasında yer almaktadır. 1-2 harf ile başlamalı ve birkaç rakam ile sona ermelidir.
  c.  Bozuk olan veya ihtiyacınız olan parçaların fotoğrafı
  d.  Adresiniz ve telefon numaranız
 •  

  4
  Airbrushımı tamir etmek için yedek parçaya ihtiyacım var. Nereden temin edebilirim?

  Lütfen bizimle iletişime geçin ve hangi airbrush modeli için parça aradığınızı, adres ve telefon bilgileriniz ile birlikte bize iletin.


 •  

  5
  Tek hareketli ve çift hareketli airbrush arasındaki fark nedir? Hangisi daha iyidir?
  Çift hareketli airbrushlarda buton/tetik önce hava için basılmalı ve sonra boya/solüsyon için bırakılmalıdır (iki farklı hareket yapılmalıdır). Tek hareketli airbrushlarda sadece tek hareket yapılır. Hava ve boya aynı anda çıkar.
 •  

  6
  Airbrusha nasıl bakım yapmalıyım?

  Normal koşullarda airbrush itinalı kullanılırsa; yani her kullanımdan sonra doğru bir şekilde temizlenirse, hiçbir parçası kaybedilmezse veya sert bir zemine düşürülmezse, uzun süre kullanılabilir. Detaylar için lütfen "Airbrush Temizleme Talimatları"na bakınız. Lütfen airbrushı her kullanımdan sonra temizleyin. İçerisinde boya/solüsyon kalması tıkanıklıklara yol açabilir.


  İğneyi veya boya memesini sökmeniz/birleştirmeniz gerektiğinde yanlışlıkla iğneyi kırmamak için düğmeyi sonuna kadar geri çektiğinize emin olun. Ayrıca düğmeyi lütfen bir anda bırakmayın. İğne yanlışlıkla boya memesine çarpabilir ve zamanla parçalara zarar verebilir. Tetiği yavaşça öne (orijinal pozisyonuna) bırakmalı ve parmağınızı daha sonra çekmelisiniz.

 •  

  7
  2 hava çıkışlı bir kompresör (TC-620X) kullanıyorum. Bu aynı anda 2 airbrush kullanabileceğim anlamına mı geliyor?
  Kompresör tarafından sağlanan hava akımı, çoğu koşulda, aynı anda iki airbrush için yeterli olmalıdır. Ancak bu yine de airbrush kullanımına bağlıdır. Bazı airbrushlar daha fazla hava kullanırken bazıları daha az hava tüketir. Kullanıcılar kompresörün hava akımının uygulama için yeterli olup olmadığını test etmelidir.
 •  

  8
  Quick Disconnect seti kullanmanın avantajları nelerdir?
  Airbrush değiştirmeniz gerektiğinde airbrushı hortumdan sökmek ve yenisini takmak için harcadığınız zamanı hayal edin. Artık hızlı ayırma hareketiyle kullanıcılar airbrushları hızlı ve kolay bir şekilde değiştirebilirler. Tek bir kompresör ve hortumla birden fazla airbrushı pratik bir şekilde kullanmayı sağlar.
 •  

  9
  Sparmax Quick Disconnect ürünlerinden birinde Hava Kontrol Vanası var. Kontrol Vanası ve Sparmax Tahliye Vanası arasındaki fark ne?
  Quick Disconnect'teki hava kontrol vanası basınç regülatörü görevi görür, yani airbrush uygulaması esnasında sadece önceden belirlenmiş/kontrollü hava akımının geçmesine izin verir. Basınç kompresör çıkışı ve hortum arasında oluşur. Tahliye Vanası ise airbrushın hemen altında bulunur ve hava akımı (ya da basınç) ayarı havanın salınımıyla yapılır.
 •  

  10
  Airbrush yaparken kompresör basıncı birkaç saniye içinde hızlı bir şekilde düşüyor. Bu normal bir durum mu?

  Kontrol için uygulamanız gereken birkaç adım var:

  1) Hava çıkışının duyulabildiği hava kaçakları olup olmadığını kontrol edin ya da tüm bağlantılara sabunlu su solüsyonu sürün. Baloncuk oluşumu hava kaçağının göstergesidir. Gerekli yerlerde bağlantıları sıkılaştırın.

  2) Eğer kompresörünüzde  'basınç ayarlı valf/düğme' ya da hava çıkış valfli nem tutucu varsa, valfin tamamen kapatıldığından ( '+' işaretine doğru saat yönünde çevirin) ve airbrush uygulaması esnasında valften hava çıkışı olmadığına emin olun. Hala hızlı bir basınç düşüşü olup olmadığını kontrol edin.
  3) Eğer kompresörünüzde regülatör/filtre/gösterge seti mevcut ise, basıncın en üst seviyede ayarlı olduğundan (siyah regülatör düğmesini saat yönüde "+" işaretine gelinceye kadar çevirin). Airbrush uygulaması sırasında hızlı basınç düşmesinin devam edip etmediğini kontrol edin.

  Eğer hava basıncının hızla düşmesi sorunu devam ediyorsa, lütfen bize olcay@simsekmak.com.tr adresinden ulaşın ve ünitenizin seri numarasını iletin. Seri numara cihazın altındaki voltaj etiketinde yer almaktadır. 1-2 harf ile başlayıp rakamlarla sona ermektedir.


  Basınçtaki ani düşmeler kompresörle uyumlu olmayan bir airbrush kullanıldığında da söz konusu olabilir. Bu airbrushın daha yüksek hava basınçlı daha büyük bir kompresöre ihtiyaç duyduğunu gösterir.
 •  

  11
  Hangi airbrushlar Boya Memesi Tamir Aleti ile uyumludur?

  DH-1/DH-101, DH-2/DH-102, DH-3/DH-103

  DH-115, DH-125, DH-150, MAX-2, MAX-3, HB-040, HB-540

  SP-20, SP-20X, SP-35 series, GP-35, GP-825 & GP-850

 •  

  12
  Hangi airbrushlar Çift Başlı Airbrush Aleti ile uyumludur?

  Çift Başlı Airbrush Aleti'nin aşağıdaki amaçlarla kullanılacak iki ucu vardır

  a) Boya Memesi tarafı - boya memesinin vidalar ya da benzeri şeylere ihtiyaç duymadan sökülüp takılabilmesi için

  b) Hava valfi tarafı - çift hareket hava valfini tek hareket valfe dönüştürmek için


  Her iki taraf da aşağıda listelenmiş olan farklı airbrush ve hava tabancaları ile uyumludur.


  1. Boya Memesi tarafı

  DH-1/DH-101, DH-2/DH-102, DH-3/DH-103

  DH-115, DH-125, SP-35 series, MAX-2, MAX-3, HB-040, HB-540, SP-20, SP-20X

  DH-150, GP-35, GP-825, GP-850


  2. Hava valfi tarafı

  DH-1/DH-101, DH-2/DH-102, DH-3/DH-103

  DH-115, DH-125, SP-35 serisi, MAX-2, MAX-3, HB-040, SP-20, SP-20X, SP-575

 •